Татарстанда "ЅиппуФЕСТ" Бөтенроссия креатив чаналар фестивале узачак

2020 елның 17 гыйнвары, җомга

8 февральдә Мамадышта (Париж аша уза торган юлның үзендә) «ЅиппуФЕСТ» Бөтенроссия креатив чаналар фестивале узачак, анда 50дән артык катнашучы команда җыелачак.

Ипиппуфест - ул креатив чаналар һәм аларга тиз арада төшү буенча ачык фестиваль. Чарада катнашу өчен 18 яшькә җиткән командалар чакырыла. Чананың кызыклы конструкторлык идеясе, креатив экипировка, чананы финиш билгесенә кадәр озайту ераклыгы, спуск алдыннан гадәти булмаган перфоманс һәм иҗатның теләсә кайсы очышы хуплана. Приз фонды-130 000 сум.

Чара кысаларында шулай ук халык һөнәрчелеге күргәзмәсен карарга, төрле мастер-классларда катнашырга һәм районның авыл хуҗалыгы продукциясен сатып алырга мөмкин булачак.

Фестиваль кунаклары өчен махсус бәйрәм экскурсияләре әзерләнгән, шул исәптән «бер юл – биш культура» дигән экскурсия туры да.

Командалар өчен катнашу өчен гаризалар 28 гыйнварга кадәр Фестиваль сайтында кабул ителә: www.sunny-fest.ru шулай ук телефон аша белергә була: 8(960)048-05-50; 8(843)258-05-50 (шул исәптән фестивальгә турлар сатып алу мәсьәләләре буенча).

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: