июль, 2015 ел
пәнҗешәмбе

Менә тагын керәшен халкының иң зур бәйрәме – Питрау килеп җитте.Ул 12 июльдә үткәрелә.

Гаилә, мәхәббәт, тугрылык көнендә Әгерҗедә 56 ел бер-берсен хөрмәтләп, тату, дус, матур гомер кичерүче Миңнегаяз–Фәния ФӘЙЗУЛЛИНнарга “Мәхәббәт һәм тугрылык өчен“ медален тапшырдылар.

Фитыр сәдакасы арпа бәясенә карап - 100 сум, йөзем бәясенә карап - 500 сум бер кешегә. Фидия сәдакасы - 200 сум. Зәкятнең нисабы алтын (85 грамм) бәясеннән чыгып исәпләгәндә - 170000 сум.

Татарстандагы 50 мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе “Иң яхшы билингваль балалар бакчасы“ республика бәйгесендә җиңде. Алар арасында Тирсәнең “Миләүшә“ балалар бакчасы да бар.

“Авыл кешесен җәй көне кунак белән чебен туйдыра“ дигән әйтемгә өстәп, чират буенча көтү дә алҗыта дип әйтер идем.

Кичә Татарстан республикасы Президенты вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Рөстәм Миңнеханов  ТР Дәүләт Советының тугызынчы утырышында катнашты.

Бюджет дефициты 17 млрд сум тәшкил итә

ТР Дәүләт Советы Рәисе сүзләренчә, республика беренче ярты еллыкны азрак югалтулар белән тәмамлый

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: