июнь, 2017 ел
җомга

Район җитәкчелеге Әгерҗедә үзәк мәйданда булачак чыгарылыш кичәсендә 14 егет-кызга “Укудагы аерым уңышлары өчен“ Россия медален тапшырачак.

Минем язмам – Салагыш мәктәбенең чыгарылыш сыйныф укучысы Ильназ БАҺАВЕТДИНОВ һәм аның укытучысы, сыйныф җиәкчесе Эльвира ЯСӘВИЕВА турында.

Соңгы ике елыбыз Бердәм дәүләт имтиханнарына әзерләнеп кенә узды дияргә дә була. Тырышлыгыбыз бушка китмәде – сынауларны уңышлы тапшырып, бүген һәркайсыбыз кулыбызга өлгергәнлек аттестаты алабыз.

“Юк, саубуллашасым килми минем мәктәп, әниемдәй якын укытучыларым, бер-беребез өчен утка-суга керергә әзер булган сыйныфташларым белән. Чыгарылыш безнең өчен соңгы кичә булмасын, авылга кайткан саен күрешеп, яраткан мәктәбебезгә килергә язсын“, – ди Кичкетаң мәктәбен тәмамлаучы Инзилә БӘШӘРОВА.

1 июльдә авылларда Сабан туйлары гөрләячәк. Аларда артистларның да чыгыш ясавы көтелә.

Асия ханым, Кадыбаш авыл җирлеге Советында 30 елдан артык эшләп, авылдашларының тирән ихтирамын яулады. Шуның 20 елында ул авыл җирлеге башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары вазифасын башкарды.

Районыбызның 98 укучысы кулларына өлгергәнлек аттестаты ала.

Мәктәптән тыш үзәгенең өстәмә белем бирү педагогы, “Конструкцияләү“ һәм “Авиамодельләштерү“ түгәрәкләре җитәкчесе Мәгъсүм Салихов һәм аның шәкерте Әмирхан Салихов күптән түгел Мәскәүдә “Яшь техниклар һәм уйлап табучылар“ Бөтенроссия конференциясендә катнашып кайттылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: