август, 2017 ел
дүшәмбе

Салагыш фермеры Марат МӨХӘММӘДИЕВның көзен бодай чәчелгән мәйданнарында эш кайный бүген. Фермерның да кәефе яхшы, комбайнчылар да дәртләнеп эшлиләр. Сөенмәслек тә түгел шул: бер гектар мәйданнан 37 центнердан артык бодай суктыралар биредә.

9 август көнне “ТНВ” каналында “Манзара” тапшыруын алып баручы Кырынды кызы Ландыш Хөсәенова икенче тапкыр әни булды.

Тигран АГАДЖАНЯН исеме күпләргә яхшы таныш. Аның җитәкчелегендә районда бик күп социаль объектлар төзелә һәм төзекләнедерелә.

Тимерьюлчылар көне алдыннан тимер юл предприятиеләре арасында үткәрелгән шахмат турнирында эксплуатацион вагон депосында вагоннар караучы-тикшерүче булып эшләүче Раил ЛАТЫЙПОВ беренче урынга лаек булды. Бу җиңү очраклы түгел, чөнки спортның бу төренә мәхәббәт аны гомер буе озата килә.

Бу көннәрдә Мөслимдә республика мәгариф хезмәткәрләренең август киңәшмәсе кысаларында секция утырышлары уза.

“Өмет“ халыкка хезмәт күрсәтү үзәгендә балалар китапханәсе белән берлектә “Өчкүзлеләр иле“нә сәяхәт булды.

Әгерҗедә узган “Пчелино” республика экофестивале быелгы чараларның иң баллысы булып тарихка кереп калыр, мөгаен.

Россия  Федерациясенең 7-нче чакырылыш Дәүләт Думасы беренче эш елын тәмамлады. Кадерле дуслар, сезне кыскача аның йомгаклары, закон чыгару эшчәнлегенең нәтиҗәләре, бергә башкарган уртак эшнең иң төп казанышлары белән таныштырып китәсем килә.

Республика бәйгесе алдыннан районда узган “Автоледи“ “репетиция“ булды, диләр анда катнашкан машина йөртү осталары.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: