август, 2017 ел
чәршәмбе

Җәйге каникулның соңгы ае да узып бара. Ә без аның үткәнен сизмәдек тә. Чөнки быелгы ялыбыз күңелле вакыйгаларга, маҗаралы хәлләргә бик бай булды.

“Кировский“ ТИҮе “Татарстанда елның иң яхшы территориаль иҗтимагый үзидарәсе“ республика бәйгесендә ярты миллион сум грант отты.

Мөслимдә мәгариф һәм фән хезмәткәрләренең республика август киңәшмәсе кысаларында мәктәпләргә 17,5 мең ноутбук тапшырылганлыгын, тагын 11 меңне бирәсе калганлыгын хәбәр иттеләр.

(“Агрофирма-Әгерҗе“ ширкәте буенча)

“Нью-Холланд“ комбайнында:

Девәтернә мәктәбенең география укытучысы Илдус Шәйхетдинов ТР Мәгариф һәм фән министрлыгы уздырган “Оста мөгаллим“ бәйгесендә җиңү яулады.

–       Узган ел Төркиянең Евразия Язучылар берлеге IV Халыкара Мәхмүд Кашгари исемендәге хикәяләр бәйгесе игълан иткән иде. Мин анда “Сөйли, сагына, җырлый торган материя...“ исемле хикәям белән катнаштым. Татарстан буенча беренче урынны язучы Ркаил Зәйдулла алган, ә мин икенче урынга лаек булганмын.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: