ноябрь, 2017 ел
җомга

1923 елның 17 ноябрендә РСФР Эчке эшләр халык комиссариаты "Бүлек (участок) инспекторына күрсәтмәләр” әзерләп бастыра. Әлеге көн участок инспекторлары бүлеге барлыкка килгән көн булып исәпләнә.

“Бердәм Россия“ партиясенең Әгерҗе җирле бүлекчәсе “Авангард“ Яшьләр үзәгендә XXVIII конференциясен уздырды.

Аның эшендә “Бердәм Россия“ партиясенең Татарстан төбәк бүлекчәсе төбәк сәяси советы әгъзасы Сергей Соколов катнашты.

Район оешма-предприятие җитәкчеләре катнашында узган киңәшмәдә бер төркем райондашларыбыз бүләкләнделәр:

15 декабрьдә Исәнбай урта мәктәбе 120 еллык юбилеен каршы ала. Тормышта кеше нәрсәгәдер ирешкән икән, моның өчен ул, иң беренче чиратта, белем бирүче укытучыларына бурычлы. Мәктәпнең тарих битләрен актарганда эзләнүләр үзеннән- үзе укытучылар династиясенә барып тоташа. Бик күпләр өчен мәктәп, гаилә реликвиясе, эстафета таягы кебек, буыннардан буыннарга тапшырылып, тормыш максатына әйләнгәнен күреп гаҗәпкә каласың.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: