февраль, 2018 ел
чәршәмбе

Авыл халкы өчен сөтне каймак, май, эремчек итеп эшкәртеп сату күпкә отышлырак бүген. Чөнки сөтнең бәясе бик түбән, әле якын арада гына уңай якка үзгәрешләр дә көтелми.

“Бердәм Россия“ партиясе 1941-45 еллардагы фронт хатларын бергә туплау һәм системага салу буенча “Тарихи хәтер“ исемле интернет-проект тәкъдим иткән иде.

Алабугада “Ел хатын-кызы. Ел ир-аты: хатын-кыз карашы“ бәйгесенең зона этабы узды. 8 районнан килгән 28 катнашучы “Хатын-кыз – әни“, “Хатын-кыз – мәдәният һәм рухият“, “Хатын-кыз – лидер“, “Хатын-кыз – бизнес-леди“ һәм башка номинацияләрдә осталыкларын күрсәттеләр.

10 нчы февраль көнне Девәтернә авылында “Чаңгы юллары-2018” булып узды. Мәктәп укучылары, укытучылар, яшьләр, өлкәннәр, авыл җирлеге  хезмәткәрләре – барлыгы 60 кеше катнашында узган әлеге чара бик күңелле, файдалы үтте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: