февраль, 2018 ел
җомга

Россия гаиләләренә быелдан беренче бала туган очракта яшәү минимумы күләмендә яңа айлык пособие түләнә башлый. Татарстанда аның күләме – 8490 сум.

Әгерҗе муниципаль район Советының XXV утырышында ТР Премьер-министры урынбасары Васыйл Шәйхразиев, ТР Дәүләт Советы депутаты Альберт Хәбибуллин катнаштылар.

18 февральдә, якшәмбе, район Мәдәният сарае каршындагы мәйданда Май чабу бәйрәменә багышланган ярминкә була.

18 февральдә 10.30 сәгатьтә район Мәдәният сарае каршындагы мәйданда уен-көлкеле, җыр-биюле, театральләштерелгән тамашалы Май чабу (Масленица) бәйрәме була.

Яңа Бәзәкә авыл җирлегенә керүче Әремдә бүген унике генә йортта ут яна. Мәхмүт–Разия КӘРӘМИЕВлар кебек кендекләре туган җиргә береккән, авылны яшәтү өчен җан атып яшәүче гаиләләр генә калган инде биредә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: