март, 2018 ел
җомга

10-11 мартта “Олимп“ спорт комплексында “Гаилә бадминтоны“ дип исемләнгән спорт чарасы уза.

Сәламәт яшәү рәвешен үз итүче райондашларыбыз актив рәвештә ГТО нормативларын тапшыралар.

Яңа Бәзәкәдә узган җыенда авыл башлыгы Миңнехәлил Ногоманов Яңавыл мәктәбе бинасын ремонтлауга зур ярдәм күрсәткәне өчен район башлыгы Валерий Макаровка һәм бу эшне сыйфатлы итеп башкарган Али Ибраһимов җитәкчелегендәге “МирСтрой“ ширкәте төзүчеләренә олы рәхмәтен җиткерде.

Район хакимиятендә ТРның хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгы карамагында булган оешмалар эшчәнлегенә йомгак ясау, алдагы елга планнар билгеләү буенча зур киңәшмә узды. Аның эшендә ТР Дәүләт советы депутаты Альберт Хәбибуллин, район башлыгы Валерий Макаров, ТР хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министры урынбасары Юлия Абдреева катнашты.

Алабугада белем бирү учреждениеләре педагог-психологлары арасында һөнәри осталык бәйгесенең зона этабы узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: