март, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Әгерҗедә яшәүче Шамил ГАРИФУЛЛИН күпләргә оста анекдот сөйләүче буларак яхшы таныш. Бу аның бердәнбер яраткан шөгыле генә түгел.

1нче гимназиядән Рената Яппарова, 2нче мәктәптән Элина Дәүләтшина, 3нче мәктәптән Эрик Гыйззәтуллин, Бимадан Анна Самуткина, Салагыштан Шәфәгать Шакиров, Тирсәдән Лиана Луканина, Сарсак-Омга лицееннан Диләрә Ганиева – “Ел укучысы–2018“ бәйгесендә җиңү өчен белем һәм осталыкларын күрсәттеләр.

Казанда “Ана теле һәм әдәбияты укытучыларының Бөтенроссия “Туган тел“ мастер-класс бәйгесенә йомгак ясалды.

18 марттан машина йөртүчеләр юл кагыйдәләренә кертелгән кайбер үзгәрешләрне истә тотарга тиеш.

Иж-Бәйки авылында Набережная урамындагы бер йорт яна.

Әгерҗедә 3нче мәктәпнең 4 сыйныфында укучы Айгөл Хисмәтуллина Мәскәүдән “Ералашның зур фестивале“ндә катнашып кайтты.

Музыка сәнгатен үстерүгә керткән хезмәте өчен Фирзәр Мортазинга мактаулы исем бирү турында карарны Рөстәм Миңнеханов имзалаган.

Әле күптән түгел генә "бабай" булган Татарстанның атказанган артисты, күренекле музыкант, баянчы, композитор, шагыйрь Ринат Сөләйман улы Вәлиевның 22 март көнне кечкенә кызы туган.

Салагыш үзешчәннәре ут күршеләре –  Уразай авылы клубында Фоат Садриевның “Җәмиләнең җенләнүе“ комедиясен куйдылар.

Татарстан Республикасының Милли китапханәсе Мәдәният министрлыгы, Республика матбугат һәм массакүләм коммуникацияләр агентлыгы белән берлектә үткәрелә торган «Ел китабы – 2016» конкурсына йомгак ясады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: