апрель, 2018 ел
сишәмбе

Укымышлы, булдыклы, эшчән, сабыр, ярдәмчел, зирәк, кунакчыл... Бу сүзләр – Сокман авылында туып, Уразайда яшәгән, бу көннәрдә 90 яшьлек юбилее уңаеннан котлаулар кабул итүче Сания ГӘРӘЕВА турында.

Берничә минут элек кенә Ханты-Мансийскида биатлон буенча Россия Чемпионаты кысаларында масс-старт ярышы төгәлләнде.

Быел язгы чәчү кампаниясе апрельнең өченче декадасында старт алыр дип көтелә. Аңа кадәр, 9-13 апрельдә, техниканың язгы кыр эшләренә әзерлеге тикшереләчәк.

Майның беренче эш атнасы ике көн дәвам итәчәк.

Тимер юлларда капиталь ремонт уздырылу сәбәпле, Ижау–Түбән Кама–Ижау шәһәр яны поездлары расписаниесенә апрель һәм май айларына үзгәрешләр кертелде.

Әгерҗенең “Нур“ мәчетендә узган районкүләм Коръән уку бәйгесендә Тирсә, Чишмә, Кырынды, Хор.Ключ, Шаршады, Ямурза авылларыннан һәм Әгерҗедән  46 бала катнашты.

Арчада авыл яшьләренең XV “Сәламәтлек“ спартакиадасы кысаларында кул көрәше бәйгесе узды. Анда 15 командадан спортчылар көч сынашты.

Соңгы вакытларда районда булган еш янгыннар халыкның тынычлыгын алды. “Янгын хакында хәбәр бирүче датчикларны кайдан сатып алып була икән?” дип безнең редакциягә дә еш мөрәҗәгать итәләр.

1 апрель­дән социаль һәм дәүләт тәэмин итүендә булган пенсияләр 2,9 процентка арта.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: