апрель, 2018 ел
дүшәмбе

Сарман районы Җәлил бистәсендә узган чаңгы буенча республика ярышларында 11 районнан спортчылар катнашты.

Районыбызның яшь артистлары – Иж-Бубыйдан Рузана Исламова җитәкчелегендәге “Карусель“ бию төркеме, “Радуга талантов“ балалар иҗаты йортыннан Юлия Рыболовлеваның “Росинки“ кечкенәләр бию төркеме, сәнгать мәктәбеннән Гүзәл Сәләхиева җитәкчелегендәге “Здравствуй, песенка“ вокал ансамбле, Елена Скворцова һәм Марсилә Муллахмәтова шәкертләре – җырчы кызлар Адилә Гобәйдуллина һәм Диләрә Шакирова Казанда “Созвездие–Йолдызлык“ фестиваленең суперфиналында чыгыш ясыйлар.

Боз сараенда 2005-2006 елгы яшүсмерләр арасында “Водоканал“ ширкәте Кубогына хоккей ярышлары булды.

9-14 апрельдә Әгерҗе районы тарихы һәм мәдәнияте музеенда “Бүләк итү көннәре“ акциясе уза.

ТР Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы крестьян-фермерлык хуҗалыкларын сайлап алу буенча “ТРда эш башлаучы фермерларга ярдәм күрсәтү“ бәйгесе башлану турында игълан итә.

91нче яшендә Кырындыда гомер кичергән олпат язучыбыз Габдулла ага ГАЛИЕВ вафат булды.

Ул ун яшеннән бирле чигү белән шөгыльләнә. Бала чакта СССР дип язып урак һәм чүкеч төшереп чиккән матур бизәкле тукымалары әле дә исән. Кадерле истәлек итеп саклый ул аларны.

11 апрельдә Бима авылында республика программасы буенча төзелгән модульле фельдшерлык-акушерлык пунктын ачу тантанасы була.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: