апрель, 2018 ел
шимбә

"Шәхси мәгълүматлар турында"гы Федераль закон нигезендә, шәхси мәгълүматлар эшкәртүне башкарып та, Шәхси мәгълүматларны эшкәртү Реестрында теркәлмәгән операторлар ТР буенча Роскомнадзор идарәсенә белдерү хаты җибәрергә тиеш, ә инде 2015 елның 1 сентябреннән

2018 нче елның  26 нчы апрелендә мәгариф бүлеге һәм үзәкләштерелгән китапханәләр системасы белән берлектә “Тукай безнең йөрәктә” районкүләм конкурсы узды.

2017 елга керемнәр буенча Декларация тапшыру кампаниясе 3 майда тәмамлана.

Әгерҗедә Пугачев урамындагы 13 сутыйлы бакчаларында елның-елында яшелчәдән мул уңыш алып, көз көне шәһәр үзәгендә узучы ярминкәләргә үзләреннән арткан помидор-сарымсакларын сатарга алып чыгалар алар. “Яшелчәләрне һәрдаим тукландырып торырга кирәк. Әгәр тиешенчә тәрбия булмый икән, мул уңышка өметләнмәгез“, – диләр Вәсимә–Рәмзи ГОБӘЙДУЛЛИНнар.

Бәйге Бөек Ватан сугышында совет солдатларының, локаль низагларда Россия хәрбиләренең батырлыгы турындагы истәлекләрне мәңгеләштерү өчен оештырыла.

Бар күңеллелек бөтен дөньяда, бар бер ямь бүген! Бу сүзләрне ишетү белән һәр татар җанлы кешенең күңелендә халкыбызның бөек шагыйре Габдулла Тукай исеме яңара. Күпме буын аның әкиятләрен тыңлап, “Туган тел”не җырлап үсте. Халкыбызның  барлык  әхлакый сыйфатларын үзенә туплаган әкиятләрен, шигырьләрен искә төшергәндер бүген күпләр. Без дә искә төшердек аларны бүген.

Гаилә башлыгы Локман Закиров 80 яшьлек олуг юбилеена да килеп җитте. Аны районның урта һәм өлкән буыны Кадыбашның иң оста киномеханигы буларак белә.Әлеге вазифаны ул иң авыр вакытларда 42 ел башкара, бик күп Мактау грамоталары белән бүләкләнә, “Татарстанның атказанган мәдәният хезмәткәре“ исеменә лаек була.

Бөтен татар дөньясы сөекле шагыйребез Габдулла Тукайның туган көнен билгеләп үткәндә Исәнбайның “Ак калфак“ оешмасы балалар бакчасында тәрбияләнүчеләрне һәм укучыларны кунакка җыйды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: