май, 2018 ел
чәршәмбе

Агымдагы елның 1 маеннан “Хезмәткә түләүнең минималь күләме“ Федераль законына үзгәрешләр кертелү сәбәпле, РФ территориясендә хезмәткә түләүнең минималь күләме 11163 сум итеп билгеләнде.

Кырындыдан   Фирая–Альфред СОЛТАНОВлар ике ел эчендә кошлар санын да, яшь кошлар, кош итен һәм аларның йомыркаларын сатуны да күп тапкырга арттыра алганнар.  Моның нигезендә тынгысызлык, тырышлык, үҗәтлек ята. Алар бүген дә – эзләнүдә.

Россия Банкы илдә футбол буенча Дөнья чемпионаты уздырылу уңаеннан 100 сумлык истәлек акчасы чыгара. Ул бүгеннән әйләнешкә керә.

Апрель урталарыннан талпаннарның актив чоры башланды.

Дүрт ел элек Татарстанда “Укучының мәдәни көндәлеге“ мәдәни-белем бирү проекты старт алган иде. 2014-2015 уку елында ул беренче сыйныф укучылары арасында гына уздырылса, өч ел инде әлеге проектта барлык башлангыч сыйныфлар да катнаша.

Кузгалактан баллы пирог рецептын тәкъдим итәбез.

“Кәефең ничек, райондаш?“ рурикасында һәрвакыттыча райондашларның хәлен белештек.

Быел да каз йә күркә бәбкәсе алган өчен – 100 сум, үрдәк бәбкәсе өчен 80 сум, бройлер чеби өчен 30 сум субсидия бирү каралган.

Язын иң популяр ризыкларның берсе - суган пәрәмәче, суган бәлеше. Бакчада көздән утыртылган суганның ямь-яшел кыяклары үсеп чыкты, димәк, суган пәрәмәче пешерү өчен иң кулай вакыт.

Үтәгәннән аш-су остасы Миләүшә МУЛЛАХМӘТОВАның аш-суга осталыгы әнисе Фәния ханымнан күчкәндер. Гомере буе балалар бакчасында пешекче булып эшләгән Фәния апа авылда да мәҗлесләргә бик тәмле камыр ризыклары әзерли торган була.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: