Әгерҗе муниципаль районында белгечләр эше

2024 елның 19 апреле, җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яр Чаллытерриториаль органының эчке базарын үстерү һәм координацияләү бүлегебелгечләре төрле юнәлештәге мониторинглар уздыру һәм районның сәүдәобъектларында профилактик чаралар уздыру өчен Әгерҗе  муниципальрайонына килделәр. Яр Чаллы территориаль органы эшчәнлегенеңбурычларының берсе-атна саен бәяләр мониторингын үткәрү, улмәгълүматны җыю һәм анализлауның өзлексез, методик процессы булыптора. Мониторинг үткәрү барышында территориаль орган хезмәткәрләре һәрпозицияне Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты карарындабилгеләнгән таләпләргә туры китереп игътибар белән карыйлар. Бәяләрүзгәрүе продукциянең яңа партияләре керүе, шулай ук ассортиментныңяңартылуы һәм киңәйтелүе белән бәйле. Ә күпләп сатучыларның сатубәяләре тирбәлеше илнең төрле төбәкләрендәге җитештерүчеләрнеңбәяләренә турыдан-туры бәйле. Бәяләр формалашуда продукциянеңсезонлылыгы, шул исәптән бәяләр күтәрелү һәм бәйрәмнәрдә аерым төрпродукциягә ихтыяҗның артуы зур роль уйный. Бүлек хезмәткәрләре 24 позициядән торган Әгерҗе районының федераль, локаль челтәрләр һәмчелтәр булмаган кибетләрендә социаль әһәмиятле азык-төлек товарларынабәяләр мониторингы үткәрделәр. Шулай ук, ваклап сату челтәрендә сыраныңтәкъдим ителүен мониторинглау үткәрелде.

Хуҗалык субъектлары һәм кулланучылар вәкилләре өчен кулланучылархокукларын яклау өлкәсендә гамәлдәге законнарны үтәү мәсьәләләре буенчаконсультацияләр үткәрелде. Кулланучылар хокукларын бозу белән бәйлеконкрет ситуацияләр  каралды: кассадагы бәянең күрсәткеченә туры килмәве, продуктларның яраклылык вакыты, товар турында мәгълүмат һәмаларны хәл итүнең оптималь юллары .

Кулланучыларга буклетлар, кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендәгемәсьәләләрне хәл итү турында мәгълүмат белән брошюралар һәм Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе тарафыннан эшләнгән«Татарстан кулланучысы хәбәрләре» газетасының соңгы чыгарылышытаратылды.

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яр Чаллы территориаль органы

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: