Әгерҗедә Раштуа утырышлары узды

2021 елның 11 гыйнвары, дүшәмбе

5 гыйнвар көнне район үзәк китапханәсендә Раштуа бәйрәме үткәрелде.

Чарада актив укучылар катнашты. Китапханә хезмәткәрләре, кызыклы персонажларга оста итеп үзгәртеп, тамашачыларга татар һәм рус телләрендә искиткеч әкияти тамаша бүләк иттеләр. Матур Кыш бабай да, Кар кызы да, күңелле Убырлы карчык та, сөйкемле җәнлекләр дә, шул исәптән яшь үгез дә, бик тырыштылар.

Өлкәннәр һәм балалар бик теләп табышмакларга җавап бирделәр, ребуслар чиштеләр, Кыш бабай биремнәрен бик теләп башкардылар. Кемдер шигырьләр сөйләде, кемдер җырлады, кемдер биюгә бик теләп кереште.

Шунысы куанычлы, яшь буын вәкилләренең өлкәннәреннән бернәрсә белән дә калышмыйлар, алар барысында да активлык һәм Балалар турында сөйләделәр. Балалар шигырьләр укыйлар, чикләвек кебек табышмаклар чишәләр, беренче юллардан танылган балалар әсәрләренең исемнәрен беләләр.  Кыскасы, яшь китап сөючеләрнең лаеклы алмашы үсә.

Үзәкләштерелгән китапханәләр системасы директоры Эльмира Капилова бәйрәмдә катнашучыларны Яңа ел һәм Раштуа бәйрәме белән котлады, китапханәчеләр һәм китап укучылар арасында игелекле хезмәттәшлек итүләрен билгеләп үтте. Иң изге теләкләрен Кыш бабай да җиткерде. Күңелле һәм күңелле чара барлык катнашучыларны күтәренке кәеф һәм позитив рухландырды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: