Әгерҗедә катнашучылар Коррупциягә каршы көрәш Фронтында үзләренең канундагы белемнәрен тикшерделәр

2021 елның 26 марты, җомга

25 март көнне 1 нче гимназиядә Хөснетдинов Фаил, коррупциягә каршы көрәш буенча ТР муниципаль районнары һәм шәһәр округлары башлыкларының яшьләр ярдәмчеләре мәктәбе катнашучысы - “Коррупциягә каршы тору фронты”, “Коррупциягә каршы тору” коррупциягә каршы көрәш уены уздырды.

Уенда 1 нче гимназиянең 9,10,11 нче сыйныф укучылары катнашты. Чарада шулай ук хөрмәтле кунаклар: яшьләр сәясәте бүлеге җитәкчесе Татьяна Сергеева, тәрбия эшләре буенча директор урынбасары Савинова Елена Вячеславовна, 9б сыйныфы җитәкчесе Зиганшина Гөлнур Альберт кызы катнашты.

Балалар коррупциягә каршы законнар нигезләре һәм коррупциягә каршы юнәлештәге төрле фактлар буенча белемнәрен тикшерделәр.

Йомгакта Татьяна Сергеевна билгеләп үткәнчә, беренче чиратта, коррупция белән көрәшне үзеңнән башларга һәм тирә-юньдәгеләрдән коррупция күренешләрен бетерүне таләп итәргә кирәк.

Төгәлрәк: http://agryz-rt.ru/news/nasha-zhizn/v-agryze-uchastniki-fronta-protivodeystviya-korruptsii-proverili-svoi-znaniya-zakona

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: