2 октябрьдә Татарстан Республикасы Әгерҗе районы командасы Алабуга шәһәрендә ГТО җәйге фестиваленең II зональ этабында катнашты

2021 елның 4 октябре, дүшәмбе

2 октябрь көнне Әгерҗе районы командасы -  Молчанов Елена, Нурисламова Дарина, Зорина Снежана, Сафаров Адель, 4 нче мәктәп укучылары, шулай ук Черниц Тимур (РЖД), Владимир Екимов (1нче гимназия укытучысы), Валеев Руслан (Әгерҗе шәһәре” Башкарма комитеты җитәкчесе вазыйфаларын башкаручы), Тукмачева Людмила (пенсионер) составында Алабуга шәһәрендә ГТО җәйге фестиваленең II зональ этабында катнашты.

Фестивальнең программасы: кыска һәм озын дистанциягә йөгерү, көч гимнастикасы, озынлыкка сикерү, спорт снаряды ыргыту, бөгелү һәм яткан килеш кулларын бөгү.

Шәхси зачетлар нәтиҗәләре буенча үзләренең яшь баскычларында җиңүчеләр булдылар:

2 000 метр дистанциягә йөгергәндә, хәтта яшь катнашучыларны да артта калдырып, беренче булып финишка килгән Людмила Михайловна Тукмачева!

- Черницын Тимур (РЖД ААҖ).

Барлык катнашучылар җыйган очколар суммасы нәтиҗәләре буенча Татарстан Республикасы Әгерҗе муниципаль районы командасы II урынны яулады һәм бик аз гына хуҗаларга оттырды.

Котлыйбыз! Шулай тотарга!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: