Рөстәм Миңнеханов Әгерҗедә тантаналы рәвештә яңа футбол манежын ачты

2021 елның 20 декабре, дүшәмбе

Бүген Әгерҗедә ябык футбол манежын ачу тантанасы булды. Анда онлайн-режимда РФ спорт министры Олег Матыцин, шулай ук РФС Генераль секретаре урынбасары Дмитрий Рогачев катнашты.

Видеэлемтә форматында катнашучыларга Рөстәм Миңнеханов шәхсән үзе мөрәҗәгать итте.

«Бездә күптәнге хыял бар иде, климат үзенчәлекләре белән бәйле рәвештә, мондый корылмалар белән республика районнарын тәэмин итү. Ел әйләнәсе спорт белән шөгыльләнергә мөмкин булсын өчен. Без дүрт зур күләмле объект ясадык инде: икесе Казанда, шулай ук берсе Чаллыда һәм Түбән Камада. Менә шуңа күрә дә тренировка манежлары төзергә керештеләр. Бүгенгә аларның бишесе әзер инде. «Татэнерго» җитәкчелегенә рәхмәт әйтәсем килә. Үзгәрешләрнең берсе безнең энегрек компаниясе ярдәмендә төзелде. “Татнефть”, “Татэнерго” һәм башка спортка бик күп салалар. Мондый эш алга таба да дәвам итәр дип өметләнәбез. Бу манеж иртәдән кичкә кадәр эшләргә тиеш, спортчылар югары нәтиҗәләргә ирешә алсын өчен, ә халык сәламәт яшәү рәвеше белән таныша алсын өчен", - диде ул.

Тантаналы чарада шулай ук "Татэнерго" АҖ генераль директоры Раузил Хаҗиев, ТР Дәүләт Советы депутатлары Айрат Зарипов һәм Эдуард Шәрәфиев катнашты.

Спорт объекты универсаль спорт мәйданчыклары һәм аз бюджетлы спорт корылмалары төзү буенча республика программасы кысаларында төзелгән. Шундый ук манеж Әлмәт, Бөгелмә, Зәй, Чистай шәһәрләрендә дә барлыкка килгән.

Исегезгә төшерәбез, Россиядә 2019 елдан башлап халыкны физик культура һәм спорт белән шөгыльләнүгә җәлеп итүгә юнәлдерелгән «Демография» милли проектының «Спорт - тормыш нормасы» федераль проекты гамәлгә ашырыла.

Яңа каркас-тент манежларын ачу милли проект максатын үтәргә һәм ел әйләнәсендә футбол белән шөгыльләнүчеләр санын арттырырга мөмкинлек бирәчәк.

Төгәлрәк: http://agryz-rt.ru/news/nasha-zhizn/rustam-minnikhanov-torzhestveno-otkryl-novyy-futbolnyy-manezh-v-agryze

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: