Район башлыгы бүләкләр белән коррекцион интернат-мәктәпкә килде

2021 елның 22 декабре, чәршәмбе

Яңа ел, Раштуа - ул киләчәктәге елда иң яхшы өметләр белән, барлык теләкләрнең үтәлүен көтү белән бәйле искиткеч бәйрәмнәр. Үсеш үзенчәлекләре булган күп кенә балалар, аз тәэмин ителгән, күп балалы гаиләләрдәге балалар, социаль куркыныч хәлдәге балалар, шулай ук инвалидлар, шулай ук без барыбыз кебек үк бәйрәм атмосферасын һәм әкият кәефен көтәләр.

22 нче декабрьдә, Яңа ел алдыннан Әгерҗе коррекцион интернат-мәктәбе коллективын Әгерҗе районы башлыгы, партиянең җирле бүлекчәсе секретаре "Бердәм Россия" партиясе секретаре Азат Вәлиев карады.

Азат Рөстәм улы балаларны якынлашып килүче Яңа ел белән котлады, бүләкләр тапшырды һәм укучыларга укуда уңышлар, куелган максатларга ирешүләрен, иҗади планнарны теләде. «Без барыбыз да бу бәйрәмне түземсезлек белән көтәбез. Бигрәк тә аны балалары көтә. Без аларга бәйрәм кәефе бирергә тырыштык. Яңа ел әкияткә һәм тылсымга ышаныч бирә бит.

Безнең өчен иң зур бүләк - балаларның бәхетле күзләре һәм аларның яңгыравыклы көлүләре”, - диде район башлыгы.

Балалар мәгариф һәм социаль учреждениеләрдә булу традициясе киләчәктә дә дәвам итәчәк.

Төгәлрәк: http://agryz-rt.ru/news/nasha-zhizn/glava-rayona-priekhal-s-podarkami-v-korrektsionnuyu-shkolu-internat

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: