Иреклеләр һәм волонтерлар кар буранына чыктылар

2022 елның 12 гыйнвары, чәршәмбе

Әгерҗе белән янәшә Кече Пургта яшәүчеләр көрәкләре белән кар чистарту өмәсенә чыктылар. Бу хакта үз битендә ВКонтакте битендә Малопургинский районы башлыгы Сергей Юрин хәбәр итә.

Шулай итеп, Кече Пургтагы волонтёр отрядлары егетләре һәм иреклеләр Җиңү мәйданында кар чистарттылар, Ватанны саклаучы якташлар мемориалы янында Җиңү паркында тротуарларны чистарттылар. Мәктәпләргә, балалар бакчаларына, хастаханәләргә, район мәдәният йортларына, шулай ук битараф булмаган гражданнарга хезмәт күрсәтүче персонал көче белән социаль объектларның эчке территорияләрен, хоккей тартмаларын һәм катокларны чистарту эшләре башкарылды.

Район башлыгы авыл җирлеген төзекләндерүдә ярдәм иткән өчен халыкка зур рәхмәт белдерде.

Төгәлрәк: http://agryz-rt.ru/news/nasha-zhizn/dobrovoltsy-i-volontery-druzhno-vyshli-na-snegoborbu

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: