Ленар Нургаянов Бердәм Россиянең Әгерҗе җирле бүлекчәсе секретаре итеп сайланды

2023 елның 10 марты, җомга

Төп бурыч итеп ул дәүләтчелекне барлык дәрәҗәләрдә ныгытуны билгели.

Бүген район хакимиятендә "Бердәм Россия" партиясенеңрыерҗе җирле бүлекчәсенең XXXVII конференциясе узды, анда күпчелек тавыш белән район башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Нургаянов партия ячейкасы секретаре итеп сайланды.

Ул делегатларга ышанычлары өчен рәхмәт белдерде һәм йөкләнгән җаваплылыкның тулылыгын аңлаганын билгеләп үтте. Партиядәге иптәшләрен сәламләп, Ленар Фәридович аларга ярдәмнәре өчен рәхмәт белдерде һәм бер кешенең, кем генә булмасын, зур системаны берүзе үзгәртә алмаячагын билгеләп үтте. Моның өчен фикердәшләр командасы кирәк. Нәкъ менә шундый команда булып «Бердәм Россия»партиясенең төбәк бүлеге тора.

Төп бурыч итеп ул дәүләтчелекне барлык дәрәҗәләрдә ныгытуны билгели. "Партия эше урыннарда, авыл җирлекләрендә актив алып барылырга тиеш. Иҗтимагый территорияләрне төзекләндерү буенча федераль һәм республика программаларын гамәлгә ашыру буенча эш тиешле дәрәҗәдә дәвам ителәчәк», - дип ассызыклады Ленар Нургаянов.

Конференция ахырында партия билетлары бирү тантанасы узды. Аларга район башкарма комитеты җитәкчесенең икътисади мәсьәләләр буенча урынбасары Рөстәм Шәрипов һәм девятернинский авыл җирлеге башлыгы Эрнест Ганиев лаек булды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: