Әгерҗедән Гөлшат Таҗева 30 ел гомерен кешеләргә багышлады

2023 елның 8 июне, пәнҗешәмбе

Халык арасында лаеклы хөрмәт кулланыла.

Бүген Социаль хезмәткәр көне билгеләп үтелә. Алар үзләрен игелекле эшкә - авыр тормыш хәлендә калган һәм ярдәмгә мохтаҗ булган гражданнарга ярдәм итүгә багышлаган кешеләр. Ихласлылык, битарафлык, мәрхәмәтлелек, сабырлык, хезмәт сөючәнлек, ярдәмчеллек - менә район социаль хезмәткәрләренең төп сыйфатлары.

Сезне аларның кайберләре белән дә таныштырабыз.

Тазеева Гөлшат Фәрит кызы социаль өлкә ветераны булып тора.

2022 елның декабрендә лаеклы ялга китте. Социаль хезмәт күрсәтү өлкәсендә үзенең хезмәт эшчәнлеген 1992 елда социаль ярдәм бүлегенең бухгалтеры вазифасына башлый. 2000 елда Комплекслы үзәк ачылганнан бирле өйдә социаль хезмәт күрсәтү бүлеге мөдире вазифасына билгеләнә.

Социаль өлкәдә гомуми стаж 30 елдан артык.

Эш чорында үзен белемле һәм инициативалы белгеч, җитәкче итеп күрсәтте. Озак еллар намуслы хезмәте өчен Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Мактау грамоталары белән 2010 елда һәм 2015 елда, 2017 елда Россия Федерациясе Хезмәт министрлыгының Мактау грамотасы белән бүләкләнде. «Хезмәт ветераны» исеме бирелде.

Үзенең ярдәмчеллеге һәм яхшылыгы өчен социаль хезмәтләр, хезмәттәшләре һәм халык арасында лаеклы хөрмәткә ия.

Яшь социаль хезмәткәрләр өчен үрнәк булып тора.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: