Әгерҗедә "Чана Fest" кышкы чаналар фестивале узды

2021 елның 11 гыйнвары, дүшәмбе

7 гыйнварда Әгерҗедә гадәти булмаган «Чана Fest»кышкы чаналар фестивале узды. Чара "Орешник" паркында узды. Халык күңел ачуы район халкын һәм кунакларны җыйды.

Фестиваль шартлары буенча командаларга креатив чаналар ясарга, оригиналь костюмнар уйлап табарга һәм иҗади номер әзерләргә кирәк иде.

Фестивальдә барлыгы 14 команда катнашты.  Аларның һәркайсы тамашачыларны һәм жюри әгъзаларын үзләренең фантазиясе һәм тапкырлыклары белән шаккатырды. Фестивальдә теремка, итек, шулай ук махсус эффектлы аэросани һәм Аладдин самолеты кебек чаналарны күрергә мөмкин иде.

Фестивальнең беренче өлеше командаларның презентациясе булды. Катнашучылар әкиятләрдән күренешләр әзерләделәр, җырлар җырладылар һәм биеделәр, әйлән-бәйлән уйнадылар.

Иҗади чыгышлардан соң фестивальнең икенче һәм төп өлеше – таудан чана төшерү башланды. Биредә командалар иң тиз һәм еракка төшүгә ярыштылар. Төп шарт-чаналарның киңлеге 2 метрдан да артмаган булуы һәм ярдәмче җайланмаларны һәм энергия чыганакларын кулланмыйча гына хәрәкәткә китерелүе.

Чара барышында бәйрәм кунаклары арасында лотерея уены да оештырылды. Бәйгене оештыручылардан истәлекле бүләкләргә 20 бәхетле кеше ия булды. Шулай ук Instagram да үткәрелгән репост-конкурста җиңү яулаган Таңсылу Тимергазина да кыйммәтле бүләк белән билгеләп үтелде.

Фестиваль йомгак ясау һәм катнашучыларны тантаналы бүләкләү белән тәмамланды. Урыннар түбәндәгечә бүленде::

"Форсаж" Номинациясе»:

1 урын-1 нче балалар бакчасы «Хип-хоп кызлар» командасы
2 урын-СОК «Олимп " командасы»
3 урын-3 нче балалар бакчасы «күңелле кызлар» командасы

"Тише барасың-алга таба барасың»:

1 урын-«Бабки-ежки стар " командасы»
2 урын - «Аладдин "командасы һәм" Ровесник «Яшүсмерләр клубы»
3 урын - «Библиодевочки» командасы, Әгерҗе шәһәре үзәк китапханәсе

"Әкияттән чаналар" номинациясе»:

1 урын - » Востоктан кунаклар " командасы 8 нче балалар бакчасы
2 урын-9нчы балалар бакчасы» әкияттән кунаклар " командасы
3 урын - «дружный двор» ТИҮнең «Кар " командасы»

Могҗизалар белән чаналар " номинациясе»:

1 урын-» Связисты-оптимисты " Әгерҗе РУЭсы командасы
2 урын - «Теремок» балалар бакчасы командасы
3 урын - «Бәләкәч» балалар бакчасы командасы

«Тамашачылар симпатиясе призы " номинациясе»:

6 нчы номерлы " Әкият «балалар бакчасы командасы.

Махсус приз-Тирсә авыл җирлеге командасы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: