25.01.2011 ел Көләгеш авыл җирлегендә халык җыелышы булып узды

2021 елның 26 гыйнвары, сишәмбе

25.01.21 ел көнне Күләгәш авыл җирлегендә Әгерҗе муниципаль районы башлыгы урынбасары Нурисламов Ришат Тимер улы һәм район хезмәтләре белгечләре катнашында гражданнар җыелышы булып узды.

Җыелышта Күләгәш авыл җирлеге башлыгы Ю.Н. Васильев 2020 елгы эшкә йомгак ясады һәм 2021 елга халык алдында бурычлар билгеләде. Колагаш башлангыч мәктәбе-бакчасы директоры Иванов В.А., ФАП мөдире Васильева и. А., клуб мөдире Никитина А. Л., участок инспекторы Ахметшин А. А. чыгышлары әлеге җирлекнең тормыш-көнкүрешен тулырак күзалларга мөмкинлек бирде. Авыл җирлеге эшен тулырак чагылдыру өчен кунаклар һәм халык өчен презентацияләр бирелде. Җыелыш алдыннан Күләгәш авыл мәдәният йорты сәнгать коллективы концерт номерлары белән чыгыш ясады. Шулай ук халык алдында Татарстан Республикасы Әгерҗе муниципаль районы буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләр бүлеге башлыгы Шәйдуллин Айрат Разак улы, Исәнбай ветеринария участогының Баш ветеринария табибы Хәбиров Шамил Әкҗәм улы чыгыш ясадылар. Азакта халык алдында Татарстан Республикасы Әгерҗе муниципаль районы башлыгы урынбасары Ришат Тимер улы Нурисламов 2020 елгы эшкә йомгак ясап, 2011 елга планнар белән чыгыш ясады.

Анда түбәндәге мәсьәләләр каралды:

Кәрәзле элемтә, интернет булмау
Байтуган авылыннан Ожбуй авылына кадәр юл төзелеше.
Мәдәният йортында Интернет булмау.
Мәктәп автобуслары өчен тукталышлар урнаштыру.
Чиста су " программасы кысаларында эшләр башкару”;
Байтуган авылында «Чиста су» программасына тоташтыру
Совет урамы, Күләгәш авылы буенча 58,59,60,61 йортка газ магистрале үткәрү

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: