Әгерҗе студентлары яңа үрләр яулап ала

2021 елның 29 апреле, пәнҗешәмбе

"Студентлар язы" - ел саен Түбән Кама шәһәрендә уза торган студентларның иҗат фестивале. Быел ул Татарстан Республикасында Туган телләр һәм Халык Бердәмлеге елы кысаларында уздырыла.

Түбән Кама агросәнәгать көллияте филиалында төрле милләт студентлары белем ала, шуңа күрә фестиваль темасын танып алгач, 2 сәнгать номеры - "Эх, алмагачлары" (Эх, яблоньки мои) һәм "Эх, сез матур кызлар" җырын (Эх, сез матур кызлар) чыгышлары өчен әзерләү турында карар кабул ителде. Бу җырны балалар татар, рус, башкорт һәм удмурт телләрендә җырладылар.

2 атна үҗәт репетицияләр бушка китмәде. Балалар хәрәкәтләрен шомарттылар һәм җырладылар!

Аннары сәфәр көне дә килеп җитте: Кичкетаң тыюлыгында саф һавада пикник булды, Алабуга районындагы чишмәгә бару һәм кичке Түбән Кама янында йокларга чыгып йөрү. Чыгыш көнендә студентлар дулкынланды, әмма лаеклы номерларны күрсәттеләр! Катнашучы сертификатын алгач, алар фестиваль нәтиҗәләрен түземсезлек белән көттеләр. Арыган, ләкин канәгать калган егетләр өйләренә кайтып киттеләр.

Ә көллияттә сюрприз көттем! Бу тынгысыз һәм бердәм коллектив аларны икмәк һәм тоз белән каршы алды!

Безгә һәм балаларга ярдәм иткән һәркемгә рәхмәт белдерәбез:

- җылы кабул иткән һәм тулай торакта урнаштырган өчен "АПК НК" ДАҺБУ администрациясе һәм хезмәткәрләре,

- колледж коллективы һәм бигрәк тә күп санлы репетицияләр, ярдәмлекләр, номерлар идеясе һәм чыгыш ясаучы студентларны сайлап алу өчен производствода белем бирү осталары, - тәмле, сәламәт ризык (кайнар шулпа һәм пешерү),

- Әгерҗе шәһәренең "Салават күпере Талантлар" ДТИ һәм Фёдоров җитәкчесе Валентина Валерьевнага тәкъдим ителгән костюмнар өчен,

- Әгерҗе шәһәренең 2 нче мәктәбе укытучылары Муллахмәтов Марсель Альберт кызын консультатив һәм һөнәри ярдәмнәре өчен,

- татар җырын рус һәм башкорт телләренә оператив тәрҗемә иткән өчен туганнарыбыз һәм укытучыларыбыз,

- безнең студентларның туганнары һәм якыннары актив ярдәм күрсәткәннәре өчен.

Чигене киңәйтеп алга таба карап! Яңа үрләргә омтылачакбыз!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: