Әгерҗе шәһәрендә Җиңү көнен бәйрәм итү программасы

2024 елның 8 мае, чәршәмбе

Бәйрәмнең төп мәйданчыгы шәһәр стадионы булачак

Күпсанлы истәлекле бәйрәмнәр арасында Җиңү көне аерым урын алып тора. Быел илебез Бөек Җиңүнең 79 еллыгын каршы ала. Шуңа бәйле рәвештә район башлыгы тиешле карар кабул итте, аның нигезендә чаралар планы эшләнде.
Бөек Җиңү көненә багышланган төп театральләштерелгән тамаша "Локомотив" стадионында "Минем хәтер эзләре буенча" дип исемләнгән стадионда узачак.

10.30 дан 10.45 кә кадәр - Җиңү мәйданында Истәлекле митинг (чәчәкләр салу, бер минутлык тынлык).

Аннары бәйрәм стадионда дәвам итәчәк.

10.00дән тематик күргәзмәләр һәм фотозоналар, сәүдә һәм балалар мәйданчыклары эшли башлаячак.

10.00 дән 11.00 гә кадәр Мәскәүдә Җиңү парады трансляцияләнәчәк.

11.00 дән 11.30 га кадәр предприятиеләр һәм оешмалар коллективлары катнашында бәйрәм парады.

11.30 дан 12.00 гә кадәр - зур театральләштерелгән тамаша "Минем хәтер эзләре буенча".

12.00дән 14.00гә кадәр - А.В.Мамонтов исемендәге "Италмас" Удмурт Республикасы Дәүләт җыр һәм бию ансамбле халыклар дуслыгы Дәүләт орденының тематик бәйрәм концерты.

17.00дән 19.00гә кадәр - сугыш турында фильмнар карау.

19.00 дән 20.30 га кадәр - шәһәрнең иҗат коллективлары катнашында зур концерт.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: