июнь, 2017 ел
чәршәмбе

Яшьләр көне Әгерҗедә 24 июньдә, шимбә көн, зурлап уздырыла. Бу көнне “Яшьлек“ паркында көндезге сәгать бердән башлап кичке унга кадәр бәйрәм чаралары гөрли.

Район башлыгы урынбасары Ришат Нурисламов, Иж-Бубый авыл җирлеге башлыгы Раиф Ваһапов тыл ветераны Мәҗүдә әби АРАСЛАНОВАны 90 яшьлек гомер бәйрәме белән котладылар.

Май аена килгән түләү квитанцияләрендә су сипкән өчен зур сумма күрсәтелүенә борчылып, редакциягә Әгерҗедән берничә кеше шалтыратты.

25 июньдә сәгать 11дә Ямурза авылында Ураза бәйрәме була.

Бик тиздән Әгерҗедә Гагарин урамы һәм М.Горький тыкрыгы (Сәетов урамыннан “стекляшка“га кадәр) юллары көзге кебек шоп-шома булачак. “Брус“ ширкәтенең Әгерҗе участогы юлчылары биредә алны-ялны белми төзекләндерү эшләре белән мәшгуль.

Сәламәтлек саклау өлкәсендә озак елларга сузылган нәтиҗәле хезмәтләре һәм һөнәри бәйрәмнәре уңаеннан район үзәк хастаханәсенең бер төркем хезмәткәрләре бүләкләнделәр:

Изге Рамазан аеның өченче ункөнлегенә аяк бастык. Райондашларыбыз изге айны ничек уздыра? Әлеге сорау белән берничә кардәшебезгә мөрәҗәгать иттек.

Әгерҗе районы территориаль сайлау комиссиясе карары нигезендә 2017 елның 10 сентябрендә дүрт округта депутатларны өстәмә сайлау үткәрелә.

“Ялгызы дүрт бала үстергән әтием мин 8 сыйныфны тәмамлагач, кызым, син Алабугага ФАШка (фельдшерлык-акушерлык училище) бар, кешеләрне дәваларсың“, дигән иде. Әмма укытучыларым минем сигезенчедән соң китүемә каршы булдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: